sobota 19. ledna 2013

A něco mrazivě příjemnějšího:)
















Dohra... and FUCK OFF KOMERČNÍ BANKA


Po asi páté návštěvě policie (pokaždé na jiném místě) jsem už to přestala počítat. Jednou změnit protokol, jednou podepsat protokol, předevčírem podepsat, že mi byly vzaty otisky prstů... Potkala jsem tím pádem už mnoho policistů a můžu říct, takové seskupení debilů na jednom místě, jako je policejní stanice nebo základna, jinde nepohledáte...
 Ono taky, víte proč ruský policajti chodí ve třech? Protože jeden umí číst, druhej psát a třetí se baví s lidma...
Pár jich na mě bylo dost sprostejch, některý se chtěli jen podívat na holku z Čech, tak si ji předvolali.. všichni na mě mluvili naschvál rychle a nesrozumitelně. A hrozně se rozčilujou, že každej papír, co podepisuju, si 2x čtu a všechno chci vysvětlit, prej to zbytečně zdržuje... Idioti.

Nicméně zprávu pro pojišťovnu mám, ač nevím, jestli mi to k něčemu pomůže.... Protože Komerční banka je taková svině, že jsem si to nedokázala ani představit...
Pokud pojede na delší dobu do Ruska, nechte si udělat 2 platební karty a tu jednu si někam dobře schovejte, kdyby něco... protože tohle vám hodně znepříjemní život:


bla bla...ovolte mi Vás informovat, že v  souladu s novými celními předpisy vešlo v platnost nařízení, že do států Ruské federace není možné posílat zásilky obsahující zboží (jako jsou i platební karty) na adresu soukromých osob ani odesílat soukromými osobami. V případě, že je zásilka odesílána na adresu právnických osob, náklady z celního řízení nejsou zahrnuty do ceny za přepravu zásilky, kterou klientům KB přefakturovává, ale jsou hrazeny přímo příjemcem na místě doručení.

KB to samozřejmě věděla, neinformovala mě o tom a narvala mi pojištění Merlin, které má obsahovat vše toto: (a proto jsem se na ně i spoléhala a šla jsem ke KB)



v případě neoprávněné platby kartou
30 000 Kč
v případě neoprávněného výběru kartou KB z bankomatů KB
10 000 Kč
v případě výběru kartami jiných bank z bankomatů jiných bank
10 000 Kč
náklady na pořízení osobních věcí (mobil, doklady, mp3, peněženka, klíče atd.)
10 000 Kč
náklady na znovuzaslání PINu ke kartě
1 000 Kč
náklady kurýrní služby na zaslání karty s PIN do zahraničí
12 000 Kč
náklady na vydání náhradní karty po stoplistaci a na vydání duplikátu karty
1 000 Kč
náklady na vydání náhradní peněžní hotovosti (emergency cash advance)
15 000 Kč
zneužití mobilního telefonu (volání, SMS z odcizeného mobilu)
5 000 Kč

Nedočkala jsem se jediné věci, ale pojištění mám řádně zaplacené.... Platební karty mi už naúčtovaly a pro nové si musela moje mamka (spoluvlastník účtu) dojet až do Brna (300 km) a než jí je vydali, tak to bylo tejden dohadování, že na ně nemá právo. Je spoluvlastník účtu a má plnou moc prakticky na cokoli... Přitom přímo ve stanovách je, že v mimořádných situacích tu kartu mohou převzít osoby blízké, či jak to tam přesně je, a nemusejí být ani spoluvlastníky účtu. Tohle do prdele není mimořádný případ????

Když jsem volala do banky (z Ruska odchozí hovor 80kč/min), tak jediné co jsem slyšela – nevíme, nemáte nárok, se pro to stavte v Brně, aha, tak to nevím.....

Takže mě vyfakovali, nepomohli a nechali mě ve štychu. Teď jsou moje karty někde v ČR a buď bude muset někdo zaletět za mnou do Ruska nebo já za několik tisíc domů do ČR....

Takže FUCK OFF Komerční banko! Přemýšlím, jestli to už není na Ombudsmana, ale trochu si nevím rady, co a jak.... To jim to prostě jen tak projde???


Navíc když jsem skončila s achilovkou (vůbec jsem nemohla chodit 14 dní) v nemocnici, účet mě stál 6500 rublů, tak se na mě KB taky vykašlala:

Klient má ze zákona povinnost nahlásit vzniklou událost na všech pojišťovnách, kde měl sjednáno platné cestovní pojištění (resp. v tomto případě pojištění rizika na léčebné výlohy). Nárokovat vzniklé náklady v souvislosti se vzniklou událostí může klient souběžně pouze u jedné z pojišťoven (tj. ve většině případů s tou, se kterou událost začal řešit jako první), jelikož pojištění léčebných výloh je škodové pojištění (tzn. vzniklá škoda může být vyplacena v plné výši pouze jednou). Příslušná pojišťovna, se kterou se klient rozhodl řešit událost a uplatňovat nárok na vzniklé náklady, následně na základě svých pojistných podmínek převezme vzniklé náklady buď v plné výši, částečně a nebo náklady nepřevezme vůbec. Klient nemusí automaticky zasílat podklady na všechny pojišťovny, u kterých měl sjednané patřičné pojištění. Pokud hlavní pojišťovna, jež se zabývá šetřením škody v souvislosti s událostí klienta, ukončí šetření škody a vyplatí patřičné pojistné plnění, tak následně již z vlastní iniciativy (tj. bez účasti klienta) kontaktuje ostatní pojišťovny, se kterými se následně dle příslušných limitů podělí o vyplacenou částku (tj. této pojišťovně ostatní pojišťovny případně vrátí poměrnou část z již uhrazeného pojistného plnění klientovi) - do tohoto procesu se klient ve většině případů již nijak nevtahuje. Na ostatní pojišťovny se klient obrací tehdy, pokud mu uplatněný nárok nebyl od první pojišťovny proplacen v plné výši či vůbec žádný (zároveň dokládá vyjádření předchozí pojišťovny o vyplacených nákladech či důvodu pokrácení vyplacené částky z celkových nákladů za vzniklou událost).

Z výše uvedených skutečností tedy vyplývá toto: jelikož jste se již rozhodla svůj nárok uplatňovat nejdříve u zahraniční pojišťovny, tak nemůžete tento nárok zároveň uplatňovat u naší společnosti. V tuto chvíli Vám doporučujeme vyčkat na ukončení šetření škody v souvislosti s Vaší událostí ze strany zahraniční pojišťovny. Ta v případě převzetí nároků v plné výši zpětně vyplatí pojistné plnění Vámi zvoleným způsobem a následně bude již sama kontaktovat naši společnost za účelem přerozdělení výsledných nákladů, kdy jim dle příslušných limitů k Vašim pojistným smlouvám bude v případě podání tohoto požadavku z naší strany vrácena poměrná část vyplacených nákladů (tzn. pojistné plnění Vám na základě šetření škody případně vyplatí zahraniční pojišťovna - nikoliv část tato pojišťovna a část naše společnost, a poté si vše potřebné vykomunikujeme mezi sebou). Pokud Vám po ukončení šetření škody zahraniční pojišťovna nevyplatí Vámi nárokované náklady v plné výši, pak se prosím s tou informací obraťte na naši společnost. Následně s Vámi vyřídíme Váš požadavek na prošetření vzniklé škody, jež Vám byla již částečně proplacena (případně Vám nebyla proplacena vůbec) jinou pojišťovnou. V tuto chvíli je tedy nutné vyčkat na ukončení šetření škody ze strany zahraniční pojišťovny a na zaslání písemného vyjádření o výsledku ukončení tohoto šetření na adresu Vaší osoby.

Do telefonu mi bylo řečeno pravý opak věcí.... Sdělte, kde jste pojištěná u druhé pojišťovny, my tam zavoláme a už si všechno s nima pořešíme... tady je výsledek. Navíc pojištění jsem nechtěla, protože ERASMUS MUNDUS nás pojistil v Belgii a pojištění je dostačující a má asi 3x větší plnění všeho než KB. Ovšem pojištění mi narvali „zdarma“ ke kartám a nikdo se mě neptal... A mě teď z toho vyplývají povinnosti, nepříjemnosti a akorát mrhám svým časem. Navíc se mnou mluví jako s debilem a stále mi podstrkují pojistný podvod....


No jakmile dorazím do ČR, hádejte kam budou mířit moje první kroky až se přivítám s rodinou.... Účet okamžitě ruším a pokud jedete do zahraničí, VYBERTE SI LÉPE NEŽ JÁ!


Ač to nevypadá, s těma vulgarismama jsem se držela pozadu, člověk u toho trochu ztrácí nervy.... pardon.

středa 9. ledna 2013

Martinovi a ministerstvu dopravy;)

-->
Městská hromadná doprava v Petrozavodsku je velice rozmanitá. Máte na výběr mezi trolejbusem a maršrůtkou:-D Já osobně upřednostňuju trolejbusy, jsou prostornější (i když vás je baba, co prodává lístky schopná zbuzerovat za to, že si nechcete sednout), a komfortnější. Maršrůtku si musíte sami otevřít (pokud není automatická), protlačit se mezi davem, pak se protlačit zpět, zaplatit přes 30 lidí, otevřít si a prodrat se mezi nastupujícími. Teď si to představte s mojí výškou a třeba s nákupem a jistě pochopíte, proč preferuji trolejbusy :-D 



 

Trojlebusy jsou záležitostí města. Odpovídá za ně město.
Řidiči jezdí jako hovada, ale ještě jsem je neviděla bourat (díky bohu). Pravda, tykadla jim padaj často... Mám pocit, že ty auťáky zažily ještě první světovou. Občas mě tam až přepadne nostalgie, třeba se jima vozila moje prababička :-D Občas na vás sněží, prší nebo dírama prostrčíte i celou ruku... Automaty na lístky neexistujou. Pokaždé když vlezete do troleje, musíte ukázat měsíční lítačku (jiná se neprodává) nebo zaplatit bábě teď od ledna už 17 rublů. (Ze stávajících 12 rublů nárůst o víc jak 40%, tomu říkám síla při těch platech, co mají...)
Jinak, dost to obtěžuje, pokaždý lovit ten průkaz... A to se ještě velmi často stává, že hned za prodávající bábou, jde bába kontrolorka, jestli bába před ní, to dobře prodala... Jestli tohle není umělá zaměstnanost, tak už nic.





Ta s tím modrým mondůrem prodává lístky...tahle je výjimečně mladá a tolik jsem se nebála jí vytotit:-D



Maršrůtky jsou tu velký business. Řekla bych, že ke korytu se tu dostanou jen ti podnikatelé, co dali vcelku velký obnos někde někomu jinému... Maršrůtky jsou tedy soukromá záležitost. Dříve stavěly po trase kdekoli na znamení. Dnes už staví pouze na zastávkách. Jedna jízda dřív 15 rublů, teď 20 rublů. Pár se jich drží ještě na 15 rublech, protože to přiláká víc lidí teď, ale dlouho jim to nevydrží... Jak už jsem řekla, nejsou mejma nejoblíbenějšíma, ale jsou rychlý... A pozor, to důležité, čísla maršrůtek neodpovídají číslům trolejbusů, rozuměje, že se stejným číslem dojede ale uplně někam jinam... ale je to fajn se tak povozit na druhou stranu města v domnění, že to teda asi jede akorát jinou cestou :-D Nejede.




Neexistují tu jízdní řády. Až to pojede, tak to prostě pojede. Někdy čekáte 5 někdy 15 minut...
Když jsem nechápala tento systém a zeptala se, proč nemají jízdní řády, bylo mi řečeno, že by to bylo zbytečně moc práce. Že jezdí prakticky pořád a když nejede, no tak smůla. Na „evropský“ způsob mi bylo řečeno, že je strašně flustrující, pořád takle někam chodit na čas. Vždyť to nějak jezdí, to stačí ne?... Takže prakticky ani nevíte, v kolik přesně jede poslední spoj. Poslední spoj jede teoreticky ve 23:00, stejně tak i maršrůtky. Pak už se dostanete jen taxíkem. Přes město ve dne okolo 120 rublů, v noci od 150 rublů výše. Cena se dá ukecat, ale pod 140 se nedostanete. V pátek a sobotu počítejte rublů tak 200. Ale vše se dá okecat :-D občas...

Studentská lítačka - říjen - 350 rublů

listopad - 350 rublů

prosinec - 350 rublů
leden už bude za 400 do sbírky...




Vozový park:













pondělí 7. ledna 2013

Tak tady bydlím...


Jsem si uvědomila, že jsem vám neukázala ten můj „úplatkový“ pokoj... Tak to je on... před a po:) 


Sorry, nádobí jsem kvůli Vám neumejvala :-D

ten nepochopitelnej drát je nás internet :-D

pravidlná návštěva :)


Je tu celkem zvláštní politika na můj vkus. (ostatně jako vždy:-D) Hlídají kdy, jak a proč jdete ven, udávají časy, kdy můžete jít do sprchy... ale co děláte na pokoji, jim je prakticky jedno. Tlučte si hřebiky, hmoždinky, poličky - kam chcete, tapetujte, přinášejte nábytek, pěnujte okna:-D přestavujte, tvořte dle libosti... zkuste tohle na český koleji. Tady navíc se mi ani nepodařilo zjistit, kde vede elektrika, takže mi to prostě přijde zvláštní. Taková jedna malá svoboda v tý celý nesvobodě. Chudáci ale neznaj Ikeu, takže zase nic:-D

Já jsem hrdá na záclony a závěsy, bez nich se blbě žilo v přízemí... na rychlovarnou konvici taky a jinak... bez mikrovlnky se žije fakt blbě! :-D ale žije po svým, do jisté míry... už ze mě udělali taky upíra :-( Moje spolubydlící přichází pravidelně okolo 11 nebo 1 v noci... min ještě s jedním člověkem, má hlad, potřebuje na net... dělá hluk min tak do 4 a pak jde spát... do školy na půl 11 zaspává, stíhá většinou tak půlku vyučovací hodiny bo až druhou hodinu.. s tím, že nesnídá (protože se samozřejmě nestíhá, nemá nic nakoupeno – pokud nemám já – a pak nejí celý den, protože buď nemá peníze nebo nestíhá opět... a pak přijde v těch jedenáct a to už scénář znáte...) Drsný co...
Dlouho se můj organismus držel, ale už to mám taky obrácený... nevím, jestli s tím má cenu tady bojovat, ale uplně mi to nevyhovuje no...

Taky občas přijdete domů a zjistíte, že z potravin, co jste včera nakupovali za cca 400 kč, vám zbylo máslo... kamarádi měli hlad. Tak se nejdřív pěkně naserete a jdete si uvařit aspoň čaj... a pak vás po cestě někdo chytí, že jako mám u něj večeři a oběd zítra u tamtej... a tak to tady je. Prakticky kamkoli přijdete a řeknete, že máte hlad, tak vás nakrmí a je jedno, jestli vás znají nebo ne..

čtvrtek 3. ledna 2013

Moskva - Moscow - Москва

500 km a 14 hodin vlakem Moskva - Petrozavodsk. Jela si na „plackart“ za 993 rublů s příplatkem 100 rublů za povlečení. (3-10. prosince, takže trošku retrospektiva)
Po týdnu stráveném v Moskvě, první co mi přijde do hlavy je MEGALOMANISTI, Lenin, buzerování a přemrštěné ceny za nic. Očekávala jsem, že jako jedno z nejbohatších měst světa bude opečovávané, opravené a prostě bude reprezentovat na 100%. Chyba lávky. Hlavní památky jsou sice opravené, s jakou „opatrností“ se dá polemizovat, ale jsou.. Ovšem i v Kremlu se setkáte s tím, že za prvním rohem kostela najdete neopravenou stěnu a vedle toho naházené cihly, trubky a podobné... Prostě Rusko. Internet v centru se nahání jen opravdu stěží, spíš s tím nepočítejte vůbec. I tam, kde mají nalepeny 4 zázračná písmenka „wifi“ kolikrát net vůbec nefrčí a nikdy ani nefrčel. Na přepravování metrem si vyhraňte dostatečné množství času, protože v metru se nejenže povozíte (za 28 rublů lupen na neomezenou dobu), ale také projdete. Přestupní stanice se prostě procházení a věřte není to uplně kousek. Můžete se alespoň „pokochat“ srpem a kladivem v každé druhé stanici, které jsou tedy hodně nazdobené, připomínají spíše taneční sály..
A co mě dostalo uplně nejvíc? Opravdu pěkný kostelík a asi i dost starý – nacházející se mezi dvěma panelákama. A není to zcela vzácný úkaz, bohužel...
A první rada, co mi pro vás přijde na mysl? Nikde nepostávejte. Budou vám to ještě trpět v metru s mapou v ruce, pokud se teda nenecháte udupat, ale zkuste si to v muzeích nebo podobných místech, rychle budete vybuzerováni, že tady se prostě stát nesmí! Nevím jestli je to třeba reakce na prakticky ještě nedávné bombové útoky, ale všude tím straší, ať si dáváte pozor na „podezřelé osoby a zavazadla“ a okamžitě je hlásíte, neboť terorismus nyní jen „kvete“....
Moskva je ohromná masa lidí a pokud jsem něco zvládla ignorovat na malém městě, tak ignorovat popotahování a tahání soplů milionu lidí, to fakt nejde. Proboha naučte je někdo smrkat, nebo se jednou opravdu někomu na eskalátoru vyzvracím do kapuce. Přidejte předbíhání, strkání, utiskování a vedro a máte tu atmosféru moskevského metra :-D

Že je to ošklivě napsaný? Dobře... Moskva je plná památek, které stojí za to vidět. Moskva dokáže být neuvěřitelně romantickým místem, v noci... Všechno je nasvícené, stále se něco děje... Určitě se tam ještě minimálně jednou vrátím a bude se stále na co koukat, (je to město milionů muzeí, galerií, památek...) ale prostě u mě vyhrál Petrohrad:)

Začaly jsme stylově...

GUM (nejdražší obchodní centrum)







Muzeum ruské historie

Rudé náměstí...


Lenina nám neukázali...

Vasil Blažený... (já myslela, že je větší:-D)




Rudé náměstí ještě jednou...








stále si myslíte, že pražské metro je přeplněné?..





ano, stále metro!

nekonečný ty schody, fakt..

kuuupte si noviny..

a východ z metra...







a naposledy metro.. Naše stanice :-D

Bolšoj teatr...






tohle nejde pochopit..


Nový Arbát


Trh, tady koupíte cokoli...












   
suvenýry nakoupeny a jede se domů:)


Všechny fotky sem prostě nemůžu dát.. takže pokud bude zájem, promítací den může být, až se vrátím ;)